O serwisie

Bialystok.MamPrawoWiedziec.pl to obywatelski serwis o pracy radnych miasta Białystok.

Tworzymy archiwum obietnic wyborczych radnych naszego miasta, ułatwiamy kontakt z radnymi i dajemy wygodne narzędzie do obserwowania prac samorządu. Serwis opiera się na dokumentach wypracowanych przez Radę Miasta, zarówno tych znajdujących się w Biuletynie Informacji Publicznej, jak i tych w BIP niezamieszczanych, a także na informacjach uzyskanych od radnych.

Mamy nadzieję, że nasza praca pomoże mieszkańcom śledzić prace Rady Miasta, a przed wyborami świadomie ocenić aktywność naszych reprezentantów.

O twórcach

Serwis Bialystok.MamPrawoWiedziec.pl prowadzony jest przez Instytut Działań Miejskich.

Wydawcą ogólnopolskiego serwisu MamPrawoWiedziec.pl jest Stowarzyszenie 61.

Kontakt

Radosław Puśko
radek.pusko@gmail.com

Co tu znajdziesz

W serwisie zbieramy informacje o radnych oraz sesjach Rady Miasta. W wizytówkach radnych zamieszczamy dane kontaktowe, informacje o miejscu i dacie urodzenia, wynik wyborczy, przynależność do komisji. Dołączamy również programy wyborcze, zestawienia z obecności na sesjach i informacje o głosowaniach poszczególnych osób.

W serwisie zamieszczamy też uchwały głosowane na sesjach Rady (treść i załączniki). Każda uchwała jest oznaczona tagami, czyli hasłami tematycznymi, które ułatwiają znalezienie innych uchwał dotyczących podobnych tematów. Przedstawiamy też imienne zestawienie głosów radnych nad daną uchwałą. 

Ponadto śledzimy też aktywność komisji Rady Miasta.

Włącz się

Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem serwisu Bialystok.MamPrawoWiedziec.pl i wypełnianiem go wszystkimi danymi. Zapraszamy do współpracy radnych, których projekt dotyczy, i użytkowników.

Co możesz zrobić?

Jesteś radną lub radnym?

Prześlij nam materiały na swój temat: krótki życiorys, ulotki i program wyborczy, dane kontaktowe dla mieszkańców.